Skip to main content

Dzemdības ūdenī

Dzemdības ūdenī jeb tam speciāli paredzētā vannā nu jau piedāvā vairākās Latvijas dzemdību iestādēs; tās nodrošina gan relaksēšanos vannā atvēršanās fāzē, gan palīdz veikt izspiešanu un piedzimt bērniņam. Bez jau minētā relaksējošā efekta dzemdībām ūdenī var būt arī šādi ieguvumi: viegluma un sāpju mazināšanas sajūta, nosacīts privātums, jo lielākā daļa sievietes ķermeņa atrodas ūdenī, kā arī ūdenim piemītošais gravitācijas spēks palīdz mazulim virzīties pa dzemdību ceļiem.

Ja ir vēlme dzemdību laikā izmantot vannu, gandrīz vienmēr ir jārēķinās ar papildu izmaksām, jo vannu skaits parasti ir ļoti ierobežots. Papildu maksa var tikt piemērota gan par pašas vannas izmantošanu kādā no dzemdību posmiem, gan par individuāla līguma slēgšanu ar dzemdību personālu.

Ūdeni vannā regulāri maina vai pēc dzemdētājas lūguma papildina ar karstu vai aukstu ūdeni. Jebkādus netīrumus, kas dabīgi rodas dzemdību laikā, vecmāte diskrēti savāks ar speciālu sietiņu.

Vēl jāņem vērā, ka dzemdības ūdenī nevar apvienot ar epidurālo analgēziju, kā arī allaž var rasties sarežģījumi, kuru dēļ vairs nebūs iespējamas dzemdības ūdenī. Arī vanna izvēlētajā dzemdību iestādē jau var būt aizņemta, vai arī pati sieviete var negaidīti atklāt, ka dzemdību laikā atrašanās ūdenī tomēr nav patīkama.